OGNISKO NA ZBÓRCE HARCERSKIEJ

W dniu 8 października 2008 roku o godzinie 15.00 odbyła się
co tygodniowa zbiórka harcerska. Owe spotkanie miało na celu opowiedzenie reszcie kolegom z drużyny jak spędziliśmy czas na zlocie harcerskim w Sielpi.
      A ognisko...??? Na zlocie było naprawdę super tylko pogoda nam nie dopisała, więc tradycyjnego ogniska w Sieli nie było. Druhna Ania Stajniak i druhna Kasia Sikora postanowiły, że wykorzystają piękną jesienną pogodę i wspólnie rozpalimy ognisko, powspominamy zlot
w Sielpi, pośpiewamy, popląsamy i upieczemy oczywiście kiełbaski.       Nasze ognisko było pięknym zjawiskiem w niemienickim, urokliwym ogrodzie. Jesień pokazuje nam akurat wszystkie swoje kolory... .
Nasz śpiew słychać było w najbliższej okolicy... lekki wiaterek unosił dźwięki piosenek...

Nasz strażnik ognia - Emil Drozd dzielnie, odpowiedzialnie
i z dumą wypełniał swoją funkcję, pilnował aby ogień nie był za duży, zwracał zuchom uwagę, aby byli ostrożni i nie podchodzili za blisko ognia itp.

A my wszyscy w końcu piekliśmy kiełbaski...

... a jak nam smakowały ... palce lizać ...

"Kiełbaski kiełbaskami, ale i ziemniaczki by się zjadło" - pomyśleli harcerze i zaraz Łukasz Kasak mający "układy" w kuchni przyniósł ziemniaki i powrzucał je do popiołu..

A Łukasz Świercz - najstarszy spośród harcerzy dumnie i jak prawdziwy "kucharz ogniskowy" opiekował się ziemniaczkami. "Danie" było pyszne, bo przed Łukaszem ustawiła się długa kolejka głodomorów.

I jeszcze pamiątkowe zdjęcie.

Wszyscy bardzo miło spędziliśmy czas na naszym harcerskim spotkaniu.

mgr Katarzyna Sikora
mgr Anna Stajniak

© SOSW NIEMIENICE
Opracowanie graficzne i prowadzenie strony - Janina Kaczmarska