W SKRAŻYSKU-KAMIENNEJ

Tradycyjnie w karnawale drużyny harcerskie "Nieprzetartego Szklaku" z województwa świętokrzyskiego spotykają się na "karnawałowej potańcówce". W tym roku "Harcerska Zabawa Karnawałowa" odbyła się w środę 1 lutego 2012 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skarżysku -Kamiennej. Każda przybyła drużyna miała przygotować pląs, zabawę lub konkurs, aby umilić wspólnie spędzany czas po harcersku. Przywieziony słodki poczęstunek również był mile widziany.

Nasza drużyna "Nieprzetartego Szlaku" - Orliki również przyjechała do Skarżyska z szarlotką, pląsem oraz dobrym humorem po to, aby wspólnie z bracią harcerską spędzić miłe chwile w karnawałowym klimacie. W zabawie wzięła udział grupa harcerzy: Ewa Skrzątek, Michał Kot, Dawid Nowak, Marcin Orłowski, Rafał Ścibisz i Emil Cichy pod opieką Anny Stajniak oraz Małgorzat Rybus.

Zabawa była naprawdę udana.
Wszyscy świetnie się bawili tańcząc i biorąc udział w konkursach:

"Taniec na gazecie", "Taniec z wirującym balonem", itp.,

ucząc się nowych pląsów: "Kaczuszka", "Marynarz", "Zorro", "Malinowy słoń", itp., poznając nowe zabawy np.: "Dentysta" oraz przypominając sobie znane piosenki harcerskie.

Harcerze z Niemienic aktywnie brali udział we wszystkich atrakcjach zdobywając nagrody.

Obiad i słodki poczęstunek były smacznym przerywnikiem dodającym sił wszystkim imprezowiczom.

Anna Stajniak
mgr Małgorzata Rybus
© SOSW NIEMIENICE
Janina Kaczmarska