|
KONKURS "TAŃCZĘ I ¦PIEWAM 2013"
|
W dniu 16 paĽdziernika 2013 roku już po raz szósty w naszym Osrodku odbył się konkurs
"Tańczę i ¶piewam 2013".
Gdy wybiła godzina 16.00 na niemienickiej wystrojonej ¶wietlicy, wypełnionej po brzegi widowni± odbyło się uroczyste rozpoczęcie konkursu.
Tradycyjnie Pani Małgorzata Rybus powitała zgromadzonych oraz go¶ci (Pani± Wicedyrektor - Bożenę Sobieraj oraz harcerzy z Opatowa), a także przypomniała regulamin konkursu.
Wybrane i przedstawione zostało jury w składzie: Pani wicedyrektor - Bożena Sobieraj, Pani Małgorzata Szybalska, oraz przedstawiciele harcerzy.
Zasady konkursu od sze¶ciu lat s± niezmienne i nie sprawiły trudno¶ci wychowankom, gdyż uwielbiaj± oni muzykę i dobr± zabawę.
Zasady konkursu:
- Każdy uczestnik wybiera muzykę do układu tanecznego (który układa samodzielnie lub z pomoc±) lub piosenkę, któr± chce za¶piewać.
- Należy zwrócić uwagę na odpowiedni strój, który również podlegać będzie ocenie.
- Tańczyć i ¶piewać można solo, w parze lub w grupie (uwaga: jedna osoba może wykonać taniec i za¶piewać solo oraz w grupie podczas konkursu - podwaja wówczas swoj± szansę).
- ¦piewać można "na żywo" lub z playbacku.
- Potrzebny jest również dobry humor!!!!!!!
Oj, działo się! Jury miało trudne zadanie, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki... Ocenie podlegało wykonanie, strój oraz pomysł!!!
I wreszcie wyczekana prezentacja uczestników konkursu, w tym naszych go¶ci - harcerzy z Opatowa.
- "Bałkanica" - Piersi (Michał Kot - ¶piew, Piotr Papież i Jurek Wesołowski - tamburyn, Adam Bęben - tr±bka, Michał Król i Mariusz Borowiec - gitary).
- "Baju baj" - Anna Jantar (Sara Słapek - ¶piew)
- "Słodka, słodka" - Soleo (Mariusz Klusek i Michał Kot - ¶piew).
- "Summer" - Oceana (Marta Starba, Sylwia Banach, Diana ¦cibisz - taniec).
- "Stoi poci±g" (Michał Król - ¶piew; półplaybeck, Marta Starba, Sylwia Banach, Diana ¦cibisz -"tańcz±" poci±g).
- "Krótka historia" - Effekt (Adrian Klimowicz - ¶piew, Łukasz Kasak, Mariusz Klusek - chórek).
- Harcerze - taniec.
- "Patti" (Łukasz Kasak - ¶piew).
- "It's my life" - dr Alban (Michał Kot - ¶piew; playbeck, Adrian Klimowicz, Mariusz Borowiec, Michał Król, Sebastian Surowiec - taniec).
- "Za każd± chwilę" - Weekend (Ewa Skrz±tek - ¶piew, Marta Starba - taniec).
- "Kasety mamy" - Magdalena Welc (Sara Słapek - ¶piew).
- "Gangam style" (Marta Starba, Sylwia Banach, Diana ¦cibisz, Adrian Klimowicz - taniec).
- "Moje ciało oszalało" - Cliver (Michał Kot - ¶piew).
- "Tańcz, tańcz" (Łukasz Kasak, Mariusz Klusek - ¶piew, Marta Starba, Sylwia Banach, Diana ¦cibisz - taniec).
Po zakończeniu prezentacji uczestnikom podziękowano gor±cymi brawami. Obrady jury były bardzo burzliwe...
Podczas obrad jury harcerze z Opatowa wraz z wychowankami z Niemienic wspólnie ¶piewali piosenki.
Po długich, ale owocnych obradach jury ogłosiło werdykt:
WYNIKI KONKURSU:
I miejsce:
- "Summer" - Oceana (Marta Starba, Sylwia Banach, Diana ¦cibisz - taniec).
- "Gangam style" (Marta Starba, Sylwia Banach, Diana ¦cibisz, Adrian Klimowicz - taniec).
- "Moje ciało oszalało" - Cliver (Michał Kot - ¶piew).
- "Tańcz, tańcz" (Łukasz Kasak, Mariusz Klusek - ¶piew, Marta Starba, Sylwia Banach, Diana ¦cibisz - taniec).
II miejsce:
- "Bałkanica" - Piersi (Michał Kot - ¶piew, Piotr Papież i Jurek Wesołowski - tamburyn, Adam Bęben - tr±bka, Michał Król i Mariusz Borowiec - gitary).
- "It's my life" - dr Alban (Michał Kot - ¶piew; playbeck, Adrian Klimowicz, Mariusz Borowiec, Michał Król, Sebastian Surowiec - taniec).
- "Kasety mamy" - Magdalena Welc (Sara Słapek - ¶piew).
- "Za każd± chwilę" - Weekend (Ewa Skrz±tek - ¶piew, Marta Starba - taniec).
- Harcerze - taniec.
III miejsce:
"Patti" (Łukasz Kasak - ¶piew).
- "Stoi poci±g" (Michał Król - ¶piew; półplaybeck, Marta Starba, Sylwia Banach, Diana ¦cibisz -"tańcz±" poci±g).
- "Krótka historia" - Effekt (Adrian Klimowicz - ¶piew, Łukasz Kasak, Mariusz Klusek - chórek).
- "Słodka, słodka" - Soleo (Mariusz Klusek i Michał Kot - ¶piew).
- "Baju baj" - Anna Jantar (Sara Słapek - ¶piew).
... oraz wręczyło nagrody.
Były podziękowania dla wszystkich uczestników, jury oraz widowni za aktywny udział w imprezie oraz wspólne zdjęcie.
Ale to jeszcze nie koniec spotkania... organizatorzy zaprosili wszystkich do zabawy tanecznej czyli wspólnej dyskoteki!!!
Bardzo dziękujemy wychowawcom, którzy wł±czyli się w przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu.
mgr Anna Stajniak
mgr Aneta Goraj
mgr Małgorzata Rybus
mgr Anna Serafin
mgr Małgorzata Spychaj
ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ
mgr Anna Stajniak
© SOSW NIEMIENICE
Janina Kaczmarska