Narty w Niemienicach!!!

Piękna zima i doskonałe warunki śniegowe pozwalały na wesołe zabawy na śniegu oraz zapoznanie z zimowymi sportami. Już od pierwszych dni stycznia w naszej szkole rozpoczęła się przygoda dzieci z nartami biegowymi. Wszystko zaczęło się od pierwszych, bardzo trudnych, kroków na śniegu.... Dzieciom plątały się nogi ubrane w narty i ręce zaopatrzone w kijki. Utrzymanie równowagi to był wyczyn....
Ale równocześnie to była wspaniała zabawa i wielkie wyzwanie....
I tak dzień po dniu dzieci, cierpliwie nabywały nowe umiejętności poruszania się na nartach biegowych. Okazało się, że to bardzo fajny sport i było wielu chętnych, aby wytrwale ćwiczyć!
Przez dwa zimowe miesiące, jeśli tylko pozwalała pogoda, grupa uczniów odbywała zajęcia na śniegu - pod czujnym okiem nauczyciela

- Renaty Foremniak (miłośniczki narciarstwa biegowego).

Ukoronowaniem zimowych treningów były szkolne zawody narciarskie, które odbyły się 23 lutego 2010 - w parku otaczającym ośrodek.
Czwórka najlepszych zawodników została wytypowana do udziału
w Świętokrzyskim Mityngu w Narciarstwie Zjazdowym i Biegowym Olimpiad Specjalnych, który odbył się 26 lutego 2010 roku
w Bodzentynie.

W zawodach brało udział około 50 zawodników z całego regionu świętokrzyskiego, startujących w narciarstwie zjazdowym i biegowym.

Dla zawodników Sekcji "TRAMP" Niemienice to był pierwszy start
w tej dyscyplinie i wszystkim towarzyszyła trema i emocje.

Wychowankowie wspaniale pokazali swoje umiejętności i zajęli bardzo wysokie miejsca w swoich grupach sprawnościowych.

Byli to:
Tomasz Grudzień (2 złote medale), Emil Drozd (2 złote medale), Paweł Tomaszewski (2x III miejsce) oraz Marta Starba (2 złote medale).

Oczywiście wszyscy kibicowali Justynie Kowalczyk, gdy ona walczyła o swój złoty medal - bo doskonale wiemy, że narciarstwo biegowe to trudny, ale równocześnie piękny sport.

No i trochę nam żal, że kończy się ta wyjątkowo urocza
(dla narciarzy) zima....

mgr Renata Foremniak
© SOSW NIEMIENICE
Opracowanie graficzne i prowadzenie strony - Janina Kaczmarska