Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej

29 kwietnia w Jędrzejowie odbył się
Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.

Piłka nożna to bardzo popularna dyscyplina , w związku z czym zainteresowanie zawodami było bardzo duże. W zawodach łącznie wzięło udział 130 zawodników z 10 sekcji Olimpiad Specjalnych z całego województwa. W turnieju rywalizowało 10 drużyn męskich i 5 drużyn żeńskich. Zgodnie z zasadami Olimpiad Specjalnych drużyny zostały podzielone na grupy sprawnościowe, po przeprowadzonych wcześniej grach obserwowanych.
Następnie gry finałowe zostały przeprowadzone w 3 grupach sprawnościowych męskich i 1 grupie żeńskiej.


W turnieju udział wzięła nasza drużyna męska z sekcji TRAMP. W skład drużyny weszli: Emil Drozd, Paweł Tomaszewski, Łukasz Kasak, Tomasz Grudzień, Paweł Sitarski, Mariusz Klusek i Paweł Stępień.

Po bardzo zaciętych, bojowych i wyrównanych meczach drużyna wywalczyła złoty medal w swojej grupie sprawnościowej.

Zawodnicy otrzymali medale i okolicznościowe upominki.

Po zawodach odbyło się spotkanie wszystkich drużyn przy grillu i muzyce (chociaż troszkę przeszkodził w tym deszcze). Ale było to kolejne miłe spotkanie zawodników trenujących w Olimpiadach Specjalnych.

Była to szansa na podsumowanie efektów szkoleniowych i rehabilitacyjnych uzyskiwanych w czasie całorocznych treningów oraz popularyzacja idei Olimpiad Specjalnych w regionie świętokrzyskim.
Turniej był częścią obchodów w Oddziale Regionalnym - Świętokrzyskie - Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.

Opiekę nad zawodnikami sprawowali : Renata Foremniak i Zbigniew Surowiecki.
mgr Renata Foremniak
© SOSW NIEMIENICE
Janina Kaczmarska